Przejdź do treści

Pobyt profesora Michaela Hollifielda z War Survivors Institute

Pobyt profesora Michaela Hollifielda z War Survivors Institute
Media społecznościowe

Podczas przygotowywania badań nad ukraińskimi uchodźcami szukaliśmy odpowiednich narzędzi, które pozwolą uchwycić traumę wojenną. Wtedy to znaleźliśmy skalę RHS-15 (Refugee Health Screener) specjalnie skonstruowaną do badania uchodźców wojennych. Skalę posiadał War Survivors Institute.

Na naszą prośbę skala RHS-15 została przetłumaczona na język ukraiński zgodnie z zachowaniem standardów obowiązujących podczas tłumaczeń narzędzi badawczych. Stosowaliśmy ją w naszych badaniach i uzyskaliśmy zadowalające rezultaty.

W międzyczasie prezes i założyciel War Survivors Institute Profesor Michael Hollifield zainteresował się działaniem naszego Laboratorium i wyraził chęć współpracy i przyjazdu do Polski na realizację badań jakościowych wśród uchodźców.

Jego wizyta miała miejsce w dniach 15.07.-22.07. 2022 r. Podczas wizyty profesora kilkakrotnie spotykaliśmy się razem omawiając badania, spotykając się z kierownictwem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Zespół Laboratorium znacznie się przyczynił do realizacji badań realizowanych przez Profesora Michaela Hollifielda w Polsce. Liczymy na dalszą współpracę i realizację projektów.

Aktualności